Что такое пусковой (стартовый, он же рабочий) конденсатор?
Конденсаторы - один из самых распространенных и важнейших электронных компонентов различных электрических цепей, которые относятся к виду пассивных компонентов. Пусковые относятся к группе специальных компонентов, так как к ним выдвигаются особенные конструктивные требования.
Пусковой конденсатор имеет относительно несложную внутреннюю конструкцию - состоит из двух пластин-электродов, разделенных специальной бумагой, химически обработанной и пропитанной раствором электролита.
Особенности
- может накапливать (запасать) огромный объем энергии и единовременно быстро разряжаться;
- может сдвигать фазу переменного тока.
Единицы измерения
Обсяг запасеної стартовим конденсатором енергії залежить від його ємності, яка є його основним параметром. Ємність вимірюється в фарадах (основна одиниця виміру).
Цікавий факт - ємність 1 фарад є дуже високим числом для відокремленого провідника. Таку ємність може мати металевий кулю, радіус якого дорівнює 13 радіусах Сонця.
Для позначення ємності використовують менші одиниці виміру: миллифарады, микрофарады, нанофаради. Найчастіше, на конденсаторах пишуть ємність саме в микрофарадах.
Застосування
В основному пускові конденсатори застосовуються для запуску і забезпечення нормальної роботи асинхронного, однофазного, двофазного і трифазного двигуна. Робочі конденсатори різної ємності застосовуються для роботи з двигунами різної потужності. Зазвичай, для двофазного і трифазного двигуна застосовуються конденсатори місткістю 500-600 мкФ.
Ще один важливий параметр - робоча напруга. Оскільки пускові конденсатори застосовуються в ланцюгах запуску мережевих електродвигунів, їх робоча напруга знаходиться в діапазоні від 110 до 450 Ст. Без пускових конденсаторів неможливо забезпечити нормальний пусковий обертальний момент для електродвигуна.
Заходи безпеки при роботіНе забувайте, що пускові конденсатори працюють з високою напругою, а значить, є ризик ураження електричним струмом. Працюючи будьте гранично обережні та дотримуйтесь заходів безпеки.
Працювати з даними компонентами можна виключно в умовах допустимої температури і вологості. Зазвичай ці дані вказуються на корпусі елемента.
ЗамінаПускові конденсатори можна купити у Києві в Інтернет-магазині Electronoff (з доставкою по Україні) в широкому асортименті. Зазвичай, конденсатори набувають або для складання власних радіоаматорських пристроїв, або для заміни зіпсованих компонентів. Якщо у Вас саме другий випадок, підшукуючи заміну зіпсованого компоненту, слід враховувати:
- що робоча напруга пускового конденсатора повинно бути не менше, ніж у замінного;
- ємність не повинна бути менше замінного і при цьому не перевищувати більше ніж на 20 відсотків;
- якщо Ви з'єднуєте паралельно кілька конденсаторів, сумарна ємність цього ланцюжка складається арифметично з ємностей кожного з елементів.
Причини поломки і виходу з ладу
Часто, причиною виходу з ладу конденсатора ставати недотримання елементарних правил використання цих компонентів. Поломка може бути викликана втручанням людського фактора, так і суто технічними проблемами з іншими елементами ланцюга. Найчастіше причиною поломки стають:
- Неправильний вибір робочої напруги. Якщо напруга виявиться занадто високим, це призведе до руйнування шару діелектрика і руйнування корпусу.
- Неправильний температурний режим.
- Ще одна причина - несправність пускового реле, що може призвести до перегрівання і руйнування конденсатора.
Якщо у вас виникли додаткові питання зв'яжіться з нами і наші менеджери із задоволенням допоможуть вам.